Анонси та події

Редизайн і запуск нового сайту студії в 2014

20.5.2014
З часом та кількістю виконаних проектів ми стали кращі і досвідченіші, наші роботи вийшли на новий рівень. Все це потребувало від нас зміни студійного сайту.

Історія з нашим студійним сайтом та представленням робіт у ньому виглядала точнісінько, як в приказці про "чобітника без чоботів". Завжди були проекти, які важливіші, плани по розробці сайту зміщувались вниз по пріоритету до комерційних замовлень. Після кожного нового замовлення ми обіцяли собі, що зробимо і заповнимо нарешті студійний сайт.

Чому потрібен редизайн веб сайту?

В один прекрасний момент, ми зрозуміли, що дзвінків з сайту майже нема, хоча раніше ми отримували до 30% замовлень саме з сайту. А ті потенційні замовники, які дзвонили не проходили рівнем замовлення або їм не підходила ціна за проект. Також декілька зауважень від постійних замовників про необхідність оновлення он-лайн портфоліо посилали нам знакові сигнали.

Неприємним моментом також було те, що ми не могли продемонструвати свої можливості та підхід до роботи без безпосередньої співбесіди.

Висновки

Відсутність якісного актуального сайту-портфоліо в дизайн студії призводить до:

  • Значно менша кількість дзвінків від потенційних замовників;
  • Замовник не має можливості ознайомитись з вашими послугами до безпосередньої співбесіди. Менший шанс на замовлення;
  • Ви тратите дорогоцінний час на повторення тих самих речей від презентації до презентації. Хоча можете більше часу приділити саме проблемам замовника, а не презентації себе;
  • Вас можуть не серйозно сприймати через відсутність "крутих" робіт в портфоліо;
  • Обличчя студії — це її портфоліо. Проведіть паралелі з жінками ;).

Одразу стало зрозуміло, що ми втрачаємо багато потенційних замовників та цікавих проектів. Що абсолютно не добре усіх точок погляду.

Подальші дії

Портфоліо потрібно оновлювати — це факт. Під питання стало чи зможе старий сайт в повній мірі задовольнити вимоги, поставлені на нього: демонстрація "що ми можемо" та "що ми змогли".

В цій ситуації ми вирішили піти протоптаним для нас шляхом. Ми уявили себе "замовниками" (деколи дуже корисно ;)), а далі пішли наступними кроками:

 

Крок 1: Бажані результати?

Зрозуміти чого ми хочемо це дуже важливо. Адже не правильно поставлена задача не може бути реалізована добре, а то й взагалі.

Задачу ми поставили наступну: переконати потенційного замовника в тому, що замовлення потрібно розмісти саме у нас. Для цього нам потрібно розповісти йому, "хто ми", "що ми робимо", "як ми це робимо" і надати можливість замовити наші послуги.

Крок 2: Аналіз фундаменту

Проаналізувавши наш існуючий сайт ми прийшли до висновку, що в нього є дві сильні сторони: наявність старих добрих робіт, працююча форма контактів. А також багато слабих: відсутність нових робіт студії, фіксована верстка (not responsive design), застарілий лого та графічний стиль сайту, структура портфоліо не відповідає теперішньому профілю роботи студії — змінились пріоритети.

Крок 3: Порівняння з конкурентами

Для порівняння з конкурентами ми використали класичну схему 3+2. Три конкуренти в твому ціновому діапазоні, один з вищого та один з нищого. Більш детально про цю схему порівняння та її особливості обіцяємо розповісти в наступних публікаціях на сайті.

Крок 4: Терміни та кошториси

Нема межі досконалості — про це потрібно завжди пам'ятати, а також "краще ворог хорошого". Хотіли ми запуститись в найкоротші терміни, щоб не сильно перешкоджати комерційним замовленням, а також щоб не розтягувати випуск сайту на довго та відкладати його в довгий ящик.

Перелік необхідного мінімального функціоналу був визначений, а також плани на версію 2.0. Так і почали розробку.

Крок 5: Реалізація

Реалізацію ми розпочали зі структури сайту (зробленої у Google docs) та її наповнення текстами чи описом необхідних опцій.

Стадію інформаційного дизайну було пропущено в зв'язку з тим, що ми на стадії аналізів уже досить чітко уявляли який розділ як буде функціонувати і на чому зосередити увагу уявного відвідувача.

Далі стадія ескізів олівцем на папері та малювання дизайну безпосередньо у графічному редакторі. Почали з головної, наступним кроком "одиниця портфоліо" - як на мене, найважливіша сторінка сайту після головної. А далі вже решта статичних сторінок.

Наступним кроком йшла верстка дизайнерських макетів. Ми використовуємо HTML5 та CSS3 у своїх роботах, тому на сайті присутні "параллакси" та "транзишени". :)

Результат та висновки

Результатом спільної роботи усієї команди студії і її постійних замовників (дякуємо за QA та фокус групи хлопці ;) Було дуже цікаво спостерігати як ви користувались сайтом, та на що звертали нам увагу). А це дійсно була максимально спільна робота: веб дизайнери студії - творили вигляд цього сайту, програмісти верстали макети та налагоджували систему управління сайтом, графічні дизайнери готували матеріали для портфоліо, а далі разом писали тексти в розділи та оформлювали роботи в портфоліо.

Всі ці неймовірні зусилля та купа часу потрачені на те, щоб Ви, потенційні замовники, змогли ближче познайомитись з нашими принципами та результатами роботи, а ми, в свою чергу, могли подякувати нашим постійним клієнтам за довіру тим, що створюємо своє обличчя тільки з найкращих робіт.