Наші послуги

Розробка мобільних додатків

Розробка мобільних додатків

Сьогодні кожна компанія або фірма, яка йде в ногу з часом, розуміє, що створити хороший сайт або надрукувати якісну поліграфію - недостатньо. У час, коли більшість людей мають під рукою свій портативний мікросвіт в смартфоні, єдине рішення для тих, хто хоче бути серед лідерів - створити якісні та зручні мобільні додатки.

Розробка мобільних додатків - складний і багатоетапний процес, тому, починаючи його, слід визначити потреби своїх користувачів і клієнтів, функції, це додаток повинен виконувати, а також визначитися з його типом і мобільною платформою.

Розробка мобільних додатків складається з повного циклу, який включає в себе шість основних етапів. Жоден з них не можна обділити увагою і знехтувати, оскільки розробка мобільних додатків - вартісна річ, тому перш, ніж вкладати в нього час і кошти, слід чітко визначитися, чого саме потребуєте ви і ваші клієнти. І перше що потрібно зробити для розробки мобільного застосування - це вибрати тип програми та операційну систему для його реалізації.

Які бувають мобільні додатки

Перед тим, як почнеться розробка мобільних додатків, слід чітко визначитися що саме вам потрібно. Від того, які функції має виконувати ваш мобільний додаток, залежить тривалість його розробки, рівень складності і, звичайно, ціна. Загалом визначають чотири основні типи мобільних додатків:

- корпоративні . Їх мета - спрощення роботи компанії, швидка передача даних між працівниками або отримання корпоративної інформації. Цільовою аудиторією таких мобільних додатків є, насамперед, працівники вашої компанії, а також реальні та потенційні клієнти та партнери. Розробка мобільних додатків такого типу простіше, для їх дизайну використовуються кольори та елементи корпоративного стилю компанії.

- контентні . Це - мобільні додатки основна мета яких - надавати різного роду інформацію. Текстову або у відео або аудіоформаті. В основному, така розробка мобільних додатків здійснюється для засобів масової інформації, радіо, телеканалів чи порталів.

- сервісні . Їх мета випливає з назви - надавати певні сервісні послуги, тобто виконувати завдання в реальному часі, які ставить користувач. Розробка мобільних додатків такого типу - складна, адже вони повинні працювати, як годинник: починаючи від калькулятора або будильника і закінчуючи програмами для роботи з великими обсягами тексту або графіки.

- ігрові. Основне завдання таких мобільних додатків - розважати, але це не означає, що вона - єдина. Отже, розробка мобільних додатків такого типу ускладнюється необхідністю вдало розмістити контекстну або пряму рекламу.

Для того, щоб розробка мобільних додатків не перетворилася на даремно витрачений час, слід заздалегідь подбати про вибір операційної системи.

Вибір операційної системи: Android, iOs, Windows Phone, Symbian, bada

Для того, щоб розробка мобільних додатків стартувала коректно, слід правильно вибрати операційну систему майбутнього програми. Тому потрібно спочатку досліджувати свою цільову аудиторію, визначити якими платформами вона користується активно. Для цього можна скористатися даними, які надає Google Analytics, який підключений до вашого веб-сайту, і показує, за допомогою яких прістороів і браузерів ваші клієнти частіше заходять на ваш сайт.

Якщо ж ви не підключили Google Analytics, можна скористатися загальновідомими статистичними даними. Наприклад, IOS - операційна система для Apple iPhone, iPad, а також iPod Touch. App Store пропонує понад півмільйона мобільних додатків. Загальна кількість скачувань яких вже перевищила цифру в 25 мільярдів.

Android - гнучка операційна система для смартфонів і планшетів. Техніка на базі Android зараз перебуває на піку продажів, тому розробка мобільних додатків, розміщених на Google Play, користується особливою популярністю.

Windows Phone 7 - операційна система для мобільних наступного покоління від Microsoft. Ця операційна система впевнено завойовує свою частку на ринку, тому розробка мобільних додатків такого типу набирає обертів. Зараз їх частка ринку - третя за обсягами.

Symbian - операційна система для смартфонів і планшетів, яку розробляє Nokia і bada - операційна система, розроблена Samsung Electronics розраховані на вузьке коло споживачів. Тому розробка мобільних додатків на базі bada користується значно меншою популярністю.

Перший етап. Розробка макета мобільного додатку

Цьому етапу варто приділити особливу увагу, адже саме від технічного завдання залежить кінцевий результат. НЕ приділивши увагу навіть незначної деталі, а не заклавши її в архітектуру програми, ви можете зіткнутися з необхідністю переробляти все практично з нуля. Тому розробка детального макету - фундаментальна основа, яка перетворює мобільні додатки в маленькі шедеври.

Другий етап. Створення прототипу і проектування структури UI / UX

Щоб зрозуміти, як клієнт буде використовувати ваш додаток, створюється спеціальна карта взаємодії між екранами. На цьому ж етапі опрацьовується весь функціонал програми. Фактично, ви виконуєте всі функції, прописані в технічному завданні: визначитеся, як буде працювати додаток, які кнопки і функціонал будуть розміщені на кожному екрані. Також важливо продумати навігацію - як користувач буде переходити на кожен з екранів.

Третій етап. Дизайн мобільних додатків

Відштовхуючись від цілей мобільного додатку, його аудиторії та функціоналу, створюється відповідний дизайн. На цьому етапі дизайн студія детально опрацьовує кожен з екранів і кожну його деталь. Для початку розробляється дизайн перших трьох сторінок, який є своєрідним фундаментом для всіх інших. За бажанням клієнта, можна створити кілька варіантів дизайну, оцінивши які, ви можете вибрати саме той, який найбільше припаде до душі. Тільки після затвердження дизайну промальовувалися інші екрани, кнопки та іконки.

Четвертий етап. Програмна розробка.

Розробка мобільних додатків на цьому етапі полягає в тому, що з'єднуються воєдино всі промальовані і затверджені елементи - екрани, кнопки, іконки, підказки. Фактично, зі статичної картинки ми робимо інтерактивну, рухливу модель. Крім того, з'єднується серверна і клієнтська частини програми, щоб він повноцінно працював.

П'ятий етап. тестування

Навіть у кращому програмному коді можуть виявитися незначні помилки, адже розробка мобільних додатків - тривалий процес. Отже задача дизайн студії на цьому етапі їх виявити і усунути. Не слід лякатися, адже кожен мобільний додаток, унікальний, а значить, проектуючи його важко передбачити всі нюанси його живий роботи. Для цього протягом декількох днів формується таблиця з помилками. За бажанням, клієнт теж може отримати тестову версію програми, щоб на власному досвіді переконатися, як він працює. Адже кінцевий споживач повинен отримати бездоганний продукт.

Шостий етап. Розміщення мобільного додатку

Для того, щоб клієнти могли знайти вашим мобільний додаток і скористатися ним, його розміщують у спеціальних магазинах. Наприклад, GooglePay, AppStore або Ovi Store. Вибір магазину залежить від вашої цільової аудиторії і техніки, якою вона користується.

За статистикою, Google Play, де розміщені програми під операційні системи на базі Android, лідирує за кількістю скачувань. Він також продовжує набирати обороти на цьому ринку.

Магазин додатків для смартфонів на основі iOS - має скромніше статистику, проте мобільні додатки, розміщені там, в основному платні.

Ovi Store - магазин мобільного контенту для телефонів Nokia на базі платформ S40, S60 і Simbian. Він значно менш популярний за два попередніх.

Наш студія дизайну розробляє будь-які мобільні додатки і під різні операційні системи.