Наші послуги

Розробка упаковки та етикетки

Розробка упаковки та етикетки

Упаковка та етикетка - це те, з чого клієнт починає знайомство з вашим товаром. У більшості людей вже з першого погляду формується бажання купити товар або, навпаки, ніколи до нього не повертатися. Упаковка повинна виділяти ваш продукт на тлі десятків інших, зацікавити покупця, викликати позитивні емоції і легко запам'ятовуватися. Якщо всі ці функції виконуються, значить упаковка та етикетка розроблені грамотно, а отже, це сприятиме зростанню продажів вашого продукту.

Упаковка - це інструмент просування торгової марки і бренду, є невід'ємним атрибутом товарів масового споживання: продукти, косметика, ліки, товари домашнього вжитку, іграшки, техніка та ін. Приваблива упаковка, яскрава етикетка, неповторний дизайн, інформативність, вдало розставлені акценти - ось запорука успіху вашого товару.

Упаковка складається з тари - коробка, пакет, пляшка, етикетка, а також пакувальних елементів на зразок кришки або пробки, пакувальної стрічки, стікерів, стретч-плівки, подарункової стрічки. Розробка упаковки включає в себе макет тари (її фору) і дизайн етикетки для лінійки товарів.

Основні функції, які виконує упаковка:

- зберігання і транспортування товару - упаковка повинна бути міцною, функціональної, приємною на дотик, а також технологічно правильною, щоб не впливати на продукт, який в ній зберігається.

- привертати увагу покупців - це так звана рекламно-стимулююча функція. Якщо упаковка вашого товару грамотно розроблена, яскрава, неповторна, то покупець вибере саме його серед десятків інших.

- відображення & nbsp; якості товару - інформативна функція. Потенційний покупець повинен отримати всю важливу і цікаву для нього інформацію, на що впливає розробка упаковки і вдала етикетка. - Відображати вплив на цільову аудиторію, тобто виконувати свою маркетингову функцію і сприяти продажам.

- виділитися серед конкурентів - це іміджева або брендовий функція, яку виконує упаковка. При першому погляді на продукт покупець повинен ідентифікувати його саме з вашою фірмою - цьому допомагає продумана і вдало втілена рекламна кампанія і помітна етикетка.

- екологічна безпека - упаковка вашого товару має бути екологічно чистою, не впливати на якість продукту, який в ньому зберігається і підлягати утилізації.

Упаковку виготовляють з різних матеріалів - натуральних або штучних. Все залежить від складу, функцій і тривалості зберігання або інших якостей товару.

Етапи розробки упаковки

Розробка упаковки - це складний і комплексний процес, який включає в себе ряд етапів. У той же час розробка упаковки - один з найбільш ефективних інструментів для просування товарів або послуг, тому варто витрачених зусиль. Дуже важливо в роботі враховувати тенденції ринку, наприклад, коли використовується тематична упаковка, а також врахувати ряд факторів: оптимальну палітру, фірмовий стиль, яскравий дизайн етикетки, смак покупців та інше.

Розробка упаковки включає в себе наступні етапи:

1. Визначення концепції та створення образу продукту. Він полягає у вивченні певної ніші ринку і фокус-груп, щоб прийняти до уваги побажання потенційних покупців, вивчити їх емоційне сприйняття (тут важливу роль відіграє етикетка), досліджувати продукцію конкурентів на цьому ринку, а після проаналізувати дані і сформулювати ряд гіпотез.

2.Визначення пріоритетів, можливостей для візуалізації та вивчення образотворчих засобів. На цьому етапі дизайн студія аналізує наявний спектр дизайну на даному ринку, вивчає особливості вашого продукту, а також визначає всі необхідні елементи, які забезпечать потрібний настрій, емоції та думки у потенційних покупців.

3. Вибір матеріалу і форми, включати в себе майбутня упаковка в цілому та етикетка зокрема. На цьому етапі аналізується весь спектр кольорів, вивчається їх свідомий і підсвідомий вплив, поєднання для досягнення необхідного результату, а також підбирається оптимальна і оригінальна форма і матеріал майбутнього упаковки.

4. Макет. Фактичне виконання дизайнером поставлених завдань, що включають в себе розробку упаковки та дизайн етикетки.

5.Оцінка і вибір оптимального варіанту. Тут проводиться як індивідуальна оцінка дизайнера та дизайн студії, так і в контексті конкурентів або потенційних споживачів.

Отже, упаковка буває:

- металева. Наприклад, консервні банки, металеві коробки, добре підходять для печива або льодяників. Така упаковка характерна для товарів гігієни і напоїв. А також метал добре підходить для будматеріалів. Наприклад, фарб і лаків.

- дерев'яна. Це ящики для овочів і фруктів або контейнери або баночки, наприклад, для меду.

- пластикова упаковка. Найкраще підходить для різних напоїв або продуктів гігієни (шампуні, гелі, кондиціонери) або контейнери для кулінарії.

- скляна. Це пляшки для алкогольних або газованих напоїв або парфумерії. - Паперова або картонна тара. Це різноманітні паперові пакети та картонні коробки, використовувані для сипучих продуктів, кондитерських виробів, а також широкого спектру промислових товарів, іграшок, косметики та інших.

- полімерна тара. Це пакети, пляшки, контейнери і коробки, які також підходять для більшості Вищеперелічені товарів. Залежно від їх якості.

- текстильна упаковка. Це різноманітні мішки для продуктів, пакувальна тканину для одягу, декоративні мішечки для промислових продуктів та інше.

Дизайн етикетки

Етикетка - це основна складова зовнішнього вигляду товару. Для того, щоб зовні зробити товар привабливим для покупців варто врахувати ряд факторів, які включає в себе етикетка - кольорова гама, зображення, смаки покупців, фірмовий стиль компанії, рішення конкурентів і багато іншого.

Дизайн етикетки включає в себе наступні елементи:

- доопрацювання логотипу та адаптація його під обрану форму і матеріал, з якого складається упаковка і етикетка.

- колірна фірмова символіка - вона може поєднуватися або контрастувати, включати в себе корпоративні кольори або їх незвичайні комбінації для того, щоб етикетка була унікальною.

- фірмовий шрифт - розробка ексклюзивних шрифтів, які виділятимуть саме вашу продукцію.

- фотосесія товару у всіх ракурсах, де важлива етикетка та упаковка.

- інформація про товар - макетування інформативної частини, які включає в себе етикетка, таким чином, щоб вона була читабельною, корисною, але при цьому не перенасиченої інформацією.

- маркування виробника відповідно до законодавства України & quot; Про захист прав споживачів & quot;. Таке маркування передбачає, що етикетка або упаковка повинні містити дані про склад продукту, дату його виготовлення, терміни придатності та умови для зберігання, зобов'язання по гарантії, місцезнаходження виробника та інше.

Після затвердження макета етикетки, дизайн студія розробляє варіанти дизайну упаковки для того, щоб маркувати лінійку товарів.